۲۶۶۴۴۰۵۳ ۰۲۱

تهران ، خیابان شریعتی، بالاتر از تقاطع ظفر، کوچه صادقیان، ساختمان پزشکان پارس

بهترین متخصص قلب و عروق

آنچه می خوانید...

مجری بزرگ‌ترین مطالعه پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی گزارش می‌دهد که حدود 44 درصد از ایرانیان سالانه بر اثر بیماری قلبی جان خود را از دست می‌دهند. به این ترتیب بیماری قلبی یکی از علت‌های مرگ و میر در مردان و زنان است. طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها شرایط مرتبط با قلب، از بیماری عروق کرونر و فشارخون بالا گرفته تا نارسایی احتقانی قلب، آریتمی‌ها و نقایص قلبی در این مرگ و میر نقش دارند. پزشک متخصصی که می‌تواند به درمان و مدیریت این شرایط کمک کند، یک متخصص قلب است. اگر شرایط یا بیماری‌های مرتبط با قلب دارید، انتخاب بهترین متخصص قلب و عروق که بتوانید در دراز مدت با او خوب کار کنید، بسیار مهم است.

بهترین متخصص قلب و عروق

بهترین متخصص قلب و عروق

بهترین متخصص قلب و عروق در تشخیص بیماری ها بسیار دقیق است و روش های درمانی که ارائه می کند موفق خواهد بود. یکی از انتظاراتی که شما باید از متخصص قلب و عروق داشته باشید تشخیص بیماری و علت بروز آن است .در این صورت است که می توانید در کم ترین زمان ممکن درمان درستی را اتخاذ نمایید. روش های درمانی باید مطابق با تجربیات روز دنیا بوده و بیمار با خیالی آسوده دارو ها را مصرف نماید. روند درمان باید در ابتدا روش های کم تهاجم باشد و در صورت نیاز از روش هایی مانند جراحی استفاده شود. بهترین متخصص قلب و عروق باید تجربه و مهارت کافی برای بررسی آزمایشات و علائم را در اختیار داشته باشد تا روش های درمانی موثری را تجویز نماید.

بهترین متخصص قلب و عروق باید به سایر بیماری ها و مشکلات فرد توجه داشته باشد تا در تجویز داروها اختلالی ایجاد نشود.

یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین متخصص قلب و عروق تجربه و تخصص در زمینه آنژیوگرافی است تا بتواند بدون نیاز به جراحی های تهاجمی با حد اقل میزان تهاجم مشکلات و گرفتگی های قلب را برطرف نماید. پزشکانی که از تجربه و تخصص بالایی در زمینه درمان بیماران قلبی و عروقی برخوردار هستند تا جای ممکن سعی میکنند تا درمان بیمار را از طریق روش های دارویی به سر انجام برسانند.

نیاز است که تا جای ممکن از انجام جراحی های سنگین مانند عمل قلب باز جلوگیری شود، چرا که دوران نقاهت برای هر بیماری که تحت جراحی قلب باز قرار می گیرد سختی و دشواری های خود را به همراه دارد. اگر تحت مراقبت توسط بهترین متخصص قلب و عروق باشید با بررسی های دوره ای از ایجاد ناراحتی های قلبی و آسیب به رگ های آن جلوگیری می کنید و شاید هیچوقت نیاز به انجام جراحی های سنگین در قلب نشوید. معمولا بیماری های شایع قلب گرفتگی یا نازک شدن رگ های قلب است که با کنترل عوامل زمینه ساز می توان از آسیب و یا شدت آن جلوگیری می شود.

انتخاب بهترین متخصص قلب و عروق

باهوش باشید و عمیقا کاوش کنید تا از قرار ملاقات با پزشک قلب خود، حداکثر استفاده را ببرید. زمان شما در مطب متخصص قلب، مانند بسیاری از پزشکان، احتمالا کوتاه خواهد بود. از آنجایی که چیزهای زیادی برای سوا کردن و پوشش دادن وجود دارد، بهتر است از قبل بدانید که چه می‌خواهید بپرسید. فهرستی از سوالات، تمام داروها و مکمل‌ها همراه با دوزهای مصرفی را یادداشت کنید.

در زمان انتخاب بهترین متخصص قلب به چه مواردی دقت کنیم ؟

انتخاب بهترین متخصص قلب و عروق نیاز است که شما علائم و نشانه های بیماری تان را به طور دقیق شرح دهید، در این صورت نیاز است که متخصص بهترین روش درمانی را انتخاب کند. نیاز است که به طور همزمان آزمایشات و عکسبرداری های لازم را انجام دهد و طبق آن تشخیص دقیقی درباره علت بروز بیماری و شدت آن داشته باشد. بهترین متخصص قلب و عروق داروهای موثری تجویز می کند و اولین روش های درمان را بدون جراحی و کم تهاجم در نظر میگیرد. درمان بیماری های قلبی با دارو بسیار مهم است و بیشتر داروهایی که مصرف می کنید در اثر گذاری و درمان اهمیت دارد، شما باید با توجه به اهمیت این مساله در انتخاب جراح متخصص دقت لازم را داشته باشید . بهترین جراح قلب تهران ازتخصص و تجربه کافی در این زمینه برخوردار خواهد بود و تفاوت علائم و نشانه های بیماری ها را می شناسد از این رو درمان مشکل شما سریع تر و ساده تر خواهد شد و از شدت آن جلوگیری می شود. در زمان انتخاب متخصص قلب نیاز است که به موارد زیر توجه داشته باشید :


ارائه مشاوره دقیق و صادقانه

نیاز است که در زمان معاینه و بررسی مشکلات ایجاد شده متخصص قلب با شما صادق باشد. اگر مشکلی شما را تهدید می کند و یا بیماری در شرایط نا مناسبی قرار دارد با ایجاد آرامش و بدون وارد کردن استرس و نگرانی در وجود شما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهد. ایشان باید به خوبی علاوه بر در نظر گرفتن شیوه های درمانی موثر و سریع بتواند شرایط خوبی را برای همراهی بیمار با حفظ آرامش ایجاد نماید. در هر صورت متخصص قلب باید با بیمار صادق باشد و اگر نیازی به جراحی های تهاجمی وجود نداشت از طریق دارو درمانی مشکلات را برطرف نماید.
بدین منظور نیاز است که شما در زمان مراجعه حضوری به جراح دقت ویژه ای به توضیحات و عملکرد متخصص قلب داشته باشید.

اهمیت به شرایط بیمار

متخصص قلب و عروق باید شرایط بیمار را مد نظر قرار دهد و با توجه به علائمی که بیمار به همراه دارد درباره اولویت درمان نسبت به سایر مراجعین برنامه ریزی داشته باشد. ممکن است بیمار در شرایط حاد و پیشرونده ای قرار داشته باشد که سلامت و حیات ایشان مورد تهدید باشد. در این وضعیت نیاز به یک متخصص دلسوز و با تجربه است تا بتواند در اولین فرصت تکنیک های درمانی موفق و هماهنگی های لازم برای انجام جراحی را مد نظر قرار دهد.

همچنین نیاز است تا سوالات زیر را در زمان مراجعه حضوری از جراح بپرسید:

خطر ابتلا به مشکلات قلبی عروقی در آینده چقدر است؟

چرا این سوال را باید بپرسیم؟ درک خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، سکته، آنوریسم و موارد مشابه در آینده، بخش عمده‌ای از مراقبت‌های شما را هدایت می‌کند. به عنوان مثال، فردی که کلسترول‌اش مرزی است، اما مبتلا به دیابت و سابقه خانوادگی بیماری قلبی است، نسبت به افرادی که خطر کمتری دارند، به درمان کلسترول خود شدیدا نیاز دارند.

ابتلا به بیماری قلبی
تشدید بیماری قلبی

کدام علائم ممکن است باعث تشدید وخامت وضعیت من باشد؟

این یک سوال واقعا هوشمندانه است زیرا بیماری قلبی یک اصطلاح بزرگ است. برای نمونه کسی که نشتی دریچه قلب دارد، علائم متفاوتی نسبت به فردی با مشکلات ریتمی خواهد داشت. فرض کنید بعضی از علائم مانند درد قفسه سینه که نشان‌دهنده حمله قلبی است را می‌دانید، اما درصد زیادی از افراد این علائم را تجربه نمی‌کنند. در عوض دچار تنگی نفس، عرق کردن، حالت تهوع، نارحتی در گردن یا فک می‌شوند. به همین دلیل مهم است که پزشک این علائم هشداردهنده را برای شما بگوید.

به نظر شما بکارگیری درمان‌ها و روش‌های جدید چقدر مهم است؟

بهترین دکتر قلب تهران نه اولین کسی است که چیز جدیدی را امتحان می‌کند و نه آخرین آنها است. بلکه کسی است که از پیشرفت‌ها حمایت می‌کند و آنهایی را می‌پذیرد که ارزش خود را ثابت کرده‌اند. چرا این سوال را باید بپرسید؟ زیرا شما دکتری را نمی‌خواهید که فقط حرف بزند، هر تکنیک جدید نیاز به مطالعه و تایید دارد.

درمان بیماری قلبی
تست ورزش برای بیماری قلبی

چرا به من توصیه می‌کنید این تست را انجام دهم؟

چرا باید بپرسید که اکثر تست‌ها مهم هستند؟ گاهی اوقات متخصصان قلب آزمایشی را تجویز می‌کنند که ضروری نیست و درمان شما را تغییر نمی‌دهد. بیماران باید بپرسند که آیا آزمایش دقیق و قابل تکرار است و به توصیه یا تغییر خاصی در درمان منجر می‌شود یا خیر. همچنین تا حد امکان بپرسید که آیا پزشک مالک مرکز تست است. پزشک باید رابطه خود و بیمار را به عنوان شریک سفر به سمت اهداف سلامتی و سلامتی بیمار ببیند.

چرا این دارو را تجویز می‌کنید؟

بهترین موقعیت برای توضیح مزایا و معایب یک دارو براساس علم پزشک است. دوستان و شبکه‌های اجتماعی راهنماهای خوبی نیستند. با پزشک خود در مورد هر تردید یا نگرانی صادق باشید تا آنها بتوانند مزایای اثبات شده در تحقیقات را توضیح دهند. پزشک می‌تواند عوارض جانبی بالقوه را توضیح دهد و در صورت وقوع، برنامه‌ای را ایجاد کند.

داروهای قلبی
تغییر در سبک زندگی در بیماری قلبی

آیا تغییر در سبک زندگی من تفاوتی ایجاد می‌کند؟

بیماری قلبی و عروقی حوزه‌ای است که در آن تغییر سبک زندگی مانند رژیم غذایی، ورزش، استرس و خواب می‌تواند به شدت بر روند بیماری تاثیر بگذارد. برخی از پزشکان اطلاعات مربوط به شیوه زندگی را با شما بررسی می‌کنند، در حالی که بعضی دیگر شما را به متخصصان تغذیه، فیزیوتراپیست‌ها و سایر متخصصانی که با آنها کار می‌کنند ارجاع می‌دهند. حتما با متخصص قلب خود در مورد تغییرات سبک زندگی صحبت کنید تا برنامه‌ای مناسب برای شما ایجاد کند.

ویژگی متخصص قلب خوب

با توجه به ماهیت پربار بیماری های قلبی عروقی و سکته مغزی در ایران، تقاضای فزآینده‌ای برای متخصصان قلب و عروق وجود دارد که بتوانند بهترین مراقبت های تهاجمی، غیرتهاجمی و مداخله ای را در بهترین بیمارستان قلب تهران ارائه دهند. در حالی که تمرکز فوق‌العاده‌ای بر سلامت قلب و عروق در زمینه پزشکی وجود دارد و فناوری همچنان به لطف تحقیقات بهبود می‌یابد، هنوز چیزهای زیادی برای گفتن برای کار بهترین متخصص قلب در تهران وجود دارد که می‌تواند به بیماران کمک کند تا از حملات شدید قلبی عروقی جلوگیری کنند.

هنگامی که به دنبال بهترین دکتر متخصص قلب در تهران هستید، برخی از ویژگی‌ها وجود دارد که باید به دنبال آن باشید تا مطمئن شوید که بهترین متخصص برای ارائه مراقبت‌های پزشکی حرفه‌ای به شما کمک می‌کند. در مورد این ویژگی ها بیشتر بدانید که می تواند به شما کمک کند یک متخصص قلب با کیفیت را پیدا کنید تا مراقبت های لازم را به شما ارائه دهد.

 انواع متخصص قلب و عروق

متخصصین قلبی ممکن است در شاخه های مختلفی به درمان بیماران بپردازند که در ادامه به آن می پردازیم.

جراحان قلب و عروق

البته این جراحان با عنوان جراحان قلب و قفسه صدری نیز نامیده می شوند. و تقریبا نمی توان آنان را متخصص قلب نامید چرا که در دوران تحصیل این متخصصان دوره جراحی را گذرانده اند و می توانند جراحی های پیچیده قلبی همچون پیوند قلب و انواع جراحی های قلبی را انجام دهند. اما  متخصصان قلب و عروق در زمینه بیماری های قلبی و مشکلات داخلی قلب متخصص هستند و می توانند در زمینه بیماری های قلبی بیماران را یاری کنند.

متخصصان قلبی مداخله گر و غیرمداخله گر

متخصصان قلبی مداخله گر به بیماری های شریان های قلبی و محیطی و نقص عملکرد دریچه های قلبی می پردازند. این متخصصان می توانند روش های درمانی همچون آنژیوپلاستی ، استنت گذاری ، بهبود عملکرد دریچه های قلبی و از بین بردن لخته های خونی را برای درمان و بهبود بیمار استفاده کنند. نحوه اندازه گیری فشار خون را در مقاله بعدی بخوانید.

متخصصان غیر مداخله گر اغلب از روش های غیر تهاجمی استفاده می کنند و تنها در صورت نیاز برای تشخیص برخی بیماری ها همچون تشخیص بیماری های انسدادی عروق ممکن است از روش های تهاجمی تر همچون کاتتریزاسیون استفاده کنند. در صورت نیاز به روش های تهاجمی بیشتر برای تشخیص یا درمان معمولا به متخصص قلب مداخله گر معرفی می شوند.

متخصص قلب غیرتهاجمی

این متخصصان بیشتر در زمینه تشخیص بیماری های قلبی و تجویز دارو یا توصیه های پیشگیرانه فعالیت می کنند. این متخصصان آزمایشات لازم را تجویز کرده و پس از بررسی نتایج  نحوه درمان را با کمک دارو یا تغییر سبک زندگی برای بیمار توضیح می دهند. درصورت نیاز بیمار را به جراحان قلب معرفی می کنند. درباره ایست قلبی بخوانید.

ویزیت بیماران قلبی

زمانی که برای معاینه به متخصص قلب و عروق مراجعه می کنید. در ابتدا پزشک  سابقه پزشکی و سلامت قلب و عروق فرد را بررسی می کند و سپس زمینه ابتلا به سایر بیماری ها و مشکلات قلبی را در فرد مورد سنجش قرار می دهد. متخصص قلب برای بررسی بهتر سلامتی فرد برخی آزمایشات و تست های جانبی را نیز برای فرد تجویز می کند.

بررسی ضربان قلب بیمار به منظور تشخیص بیماری ها و ناهنجاری های قلب و عروق فرد انجام می شود. آزمایش خون ، تست ورزش ، تست نوار قلب ( EKG ) نیز برای فرد تجویز می شود. به علاوه اسکن قفسه سینه به منظور بررسی ساختار، جایگاه قلب و بررسی مشکلات فیزیکی قلب تجویز می شود.

پس از برسی سلامت قلب و آگاهی از ناهنجاری ها و مشکلات قلبی پزشک توصیه هایی را در زمینه درمان و مراقبت های قلبی به بیمار ارائه می دهد. درباره آپنه خواب بخوانید.

دکتر یاسمین افسری

متخصص بیماری های قلب و عروق

بورد تخصصی آنژیوگرافی – اکوکاردیوگرافی

دانش آموخته دانشگاه آزاد پزشکی تهران

فوق تخصص رشته قلب و عروق از دانشگاه تهران

دکتر یاسمین افسری
دکتر یاسمین افسری

چطور بهترین متخصص قلب و عروق را پیدا کنیم ؟

برای یافتن بهترین متخصص قلب و عروق می توانید به شبکه های اجتماعی مختلف مراجعه کرده و درباره بهترین متخصصان قلب و عروق تحقیق نمایید. معمولا با این اقدام نام چند پزشک را چندین بار خواهید شنید و افراد مختلفی ایشان را توصیه می کنند. درباره بیماری دریچه های قلبی بخوانید.

اما نمی توان تنها به گفته های دیگران و شنیده ها اتکا کرد و بهتر است پس از این کار خودتان دست به کار شده و درباره بهترین دکتر قلب و عروق تحقیق کنید تا پزشک مناسبی را یافته و با اطمینان خاطر درمان مراقبت های قلبی خود را به ایشان بسپارید.

 شبکه های اجتماعی فعال و به روز یکی از مزیت های متخصص قلب مناسب است که شما می توانید مراقبت های بیماری قلبی خود و ملاحظات و توضیحات لازم را از طریق این درگاه ها مشاهده نمایید. در اغلب موارد می توانید مقالات پزشک خود را درباره بیماری خود مطالعه کرده تا مشکل قلبی ، راه های کنترل و درمان آن آشنا شوید. همچنین در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام پزشک خود می توانید ساعات کاری مطب و روز های تعطیل یا باز بودن مطب را مشاهده نمایید. درباره بیماری عروق محیطی قلب بخوانید.

مطب متخصص قلب و عروق

اغلب متخصصان قلب با وجود همکاری با یک یا چند بیمارستان ، در خارج از بیمارستان نیز مطب مستقل و جداگانه ای دارند. متخصصان قلب و عروق با توجه به تخصص و شاخه فعالیت خود می توانند دستگاه های پزشکی لازم را نیز در مطب خود داشته باشند.

برای مثال دستگاه اکوکاردیوگرافی یکی از آنهاست که در مطب دکتر افسری مورد استفاده قرار می گیرد. سایر آزمایشات و دستگاه های تست و آزمایش نظیر آنژیوگرافی و … در بیمارستان انجام می شود. ممکن است پزشک شما دارای مشاوره آنلاین نیز باشد که می توانید از طریق  شبکه های اجتماعی ایشان مطلع شوید.

در انتها می توانید سوالات خود را درباره انواع بیماری های قلبی در بخش نظرات سایت از دکتر یاسمین افسری متخصص قلب و عروق در بخش نظرات سایت بپرسید.

دکتر یاسمین افسری

متخصص بیماری های قلب و عروق
بورد تخصصی
آنژیوگرافی - اکوکاردیوگرافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *